Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Debaty o české zahraniční politice – Quo vadis, V4?

Středa, 6. dubna 2022 @ 18:00 - 19:30

Visegrádská skupina momentálně tvoří nárazníkové pásmo pro útěk ukrajinských obyvatel do bezpečí. Polsko, Česko a Slovensko jsou pod náporem uprchlíků, jejichž počet se bude nadále zvyšovat. Ačkoli jsou země v tuto chvíli jednotné, jistá pnutí se již začínají objevovat. V dubnu pak navíc Maďarsko čekají parlamentní volby, kdy se současná vláda Viktora Orbána střetne s tzv. „duhovou“ koalicí.
 
Debata o české zahraniční politice na téma „V4, Quo Vadis?“ se bude zabývat primárně vztahem nové vlády k tomuto uskupení, jak na všechny zmíněné okolnosti nahlíží a jak vnímá pozici V4 v současném mezinárodním prostředí.
 
Hlavními otázkami jsou jakou má V4 v očích nové české vlády budoucnost a co jsou její největší výzvy, potažmo příležitosti v současném světě? Jak Česko přistupuje k nesouladu s Polskem a Maďarskem ve věcech právního státu? Může současná ukrajinská krize posílit V4 nejen v očích Západu, ale také v jejím faktickém fungování?
 
Budeme se na vás těšit ve středu 6. dubna 2022 v učebně P22 na půdě Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity.
 
Akce proběhne za platných protipandemických opatření. Mějte proto prosím nasazený respirátor FFP2 po celou dobu pobytu na půdě univerzity. Děkujeme za pochopení.

Podrobnosti

Datum:
Středa, 6. dubna 2022
Čas:
18:00 - 19:30
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/761123828203137/

Místo konání

Fakulta sociálních studií
Joštova 10
Brno, Česká republika

Pořadatel

SSIIPS, AMO